Zamknij okno
Prezentacja

Mieszkańcy DPS u Św. Rity!

W liturgiczne wspomnienie w całym kościele katolickim świętej Rity mieszkańcy DPS uczestniczyli w duchowej pielgrzymce do Kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Łące Prudnickiej.

Wspaniałe przyjęcie naszych Mieszkańców oraz uroczysta Eucharystia, ze specjalnym rozszerzeniem kanonu rzymskiego i wspomnieniem w rozbudowanej modlitwie wiernych Mieszkańców, Pracowników DPS Prudnik przez Księdza Proboszcza Marcina Michalskiego przyniosło odczuwalną siłę i wzmocnienie. Dodatkowo Ksiądz Proboszcz ofiarował, każdemu z Mieszkańców i Pracowników symbol duchowej łączności ze św. Ritą czyli róże, które poświęcił. Po zakończonej Mszy świętej Ksiądz Proboszcz w odmówionej modlitwie różańcowej oraz Litanii do świętej Rity i modlitwie za Jej wstawiennictwem wspominał przed relikwiami wszystkich Mieszkańców,Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Prudniku - wypraszając potrzebne dary i łaski, szczególnie zdrowia, radości życia. Otrzymaliśmy kolejne zaproszenie na środę 22 sierpnia do Łąki Prudnickiej. 
Na koniec Pan Dyrektor podziękował Księdzu Proboszczowi za okazane dobre serce i ogromną życzliwość, a także podziękował za zaangażowanie i pomoc Pracownikom DPS  – 
Pani Małgorzacie Nakoniecznej, Renacie Lewickiej, Pani Zofii Ginter, Panu Aleksandrowi Mazur i Paniom Praktykankom. 

Dodano: Środa, 23 Maj 2018r. godz.:15:19.

Powrót do wyboru aktualności