Zamknij okno
Prezentacja

Czesko - Polskie warsztaty plastyczne

We wtorek 24 kwietna 2018r w Centrum Socjalnych Służb w Jeseniku odbyły się Warsztaty Plastyczne w ramach projektu „Transgraniczna Pomoc Społeczna” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Budżetu Państwa. Przekraczamy Granice . Projekt Nr.Cz.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001208.

Warsztaty plastyczne to pierwsze spotkanie w ramach kolejnego projektu, który wspólnie realizujemy z naszymi  partnerami czeskiego Jesenika. Na wstępie spotkania odbyło się oficjalne otwarcie projektu, którego dokonały władze czeskiego Jesenika i Dyrektor CSS Jan Rotter.
 Z Polskiej strony uroczystego otwarcia dokonali Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski 
i  Skarbnik Powiatu Prudnickiego Larysa Zamojska, oraz ze strony partnera wiodącego  projektu dyrektor DPS Prudnik Tomasz Szurmak, główna księgowa Monika Kucik oraz  koordynatorzy projektu Małgorzata Nakonieczna i Maciej Staszewski.

Czescy partnerzy zaprezentowali nam nowe metody i techniki plastyczne wykorzystywane w terapii zajęciowej a były to : malowanie enkaustyczne (malowanie rozgrzanymi kredkami świecowymi za pomocą  żelazka), wyrób mydełek zapachowych, wyrób ptaszków z włóczki i papieroplastyka.
Z wielkim  zainteresowaniem  wzięliśmy udział w tych warsztatach. Prace, które powstały zostały zaprezentowane na wystawie na zakończeniu spotkania.
Przed nami jeszcze wiele działań w ramach tego projektu, następnym będzie Wycieczka do Opola
gdzie zwiedzimy Muzeum Piosenki Polskiej i Skansen Wsi Opolskiej Bierkowice.

Dodano: Wtorek, 8 Maj 2018r. godz.:17:53.

Powrót do wyboru aktualności