Zamknij okno
Prezentacja

I Meeting Integracyjny

W sobotę 24.07.2021r. mieszkańcy Domu uczestniczyli w I Meetingu Integracyjnym "Sprawnie z niepełnosprawnością" w Pałacu Izbicko, organizowanym przez Stowarzyszenie Ambasada Sukcesu.

W pięknej scenerii odbyły się amatorskie integracyjne zawody sportowo - rekreacyjno - sprawnościowe (m. in. dart piłkarzyki skakanka, tenis stołowy sztafeta), w których uczestniczyli bardzo czynnie i z ogromnym zaangażowaniem wszyscy uczestnicy meetingu. Była to wspaniała okazja do sportowej rywalizacji, integracji i wzajemnej pomocy oraz uczenia się od siebie współdziałania, empatii oraz mobilizowania siebie nawzajem mimo ograniczeń sprawnościowych.
Wiele emocji przysporzyły integracyjne mecze piłki nożnej osób i instytucji działających w ramach wsparcia osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego.
Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Pana Andrzeja Janowskiego na temat dyscypliny paraolimpijskiej Boccia. 
Dziękujemy za zaproszenie. 
Serdeczne podziękowania dla Pani Jadwigi Piwowarczyk ATELIER WIGGA oraz Pani Ireny Madery Klub Senior+ w Prudniku, Województwo Opolskie, Starostwo Powiatowe w Prudniku, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

*Krótka historia bocci...
Boccia to gra wywodząca się z południa Europy – Francji oraz Włoch. Występuje tam pod nazwami „Petanque”, „Boule” oraz „Bocce”. Została adaptowana i skierowana do osób niepełnosprawnych głównie z zaburzeniami centralnego układu nerwowego (np. MPD, dystrofia, artrogrypoza lub tetraplegia). Pierwszy raz rozgrywki boccia miały miejsce na światowych igrzyskach niepełnosprawnych w Nowym Jorku w roku 1984. Stałą dyscypliną paraolimpijską stały się od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku.

Dodano: Wtorek, 7 Wrzesień 2021r. godz.:17:13.

Powrót do wyboru aktualności

Ten odnośnik otworzy się w nowym oknie

Czy chcesz przejść do strony: i otworzyć ją w nowym oknie?


Tak przechodzę lub Anuluj i schowaj okno